strona główna mapa strony poleć znajomemu
Słowo kluczowe Miejscowość
Województwo


Słowo kluczowe
Kategoria

SZUKAJ FIRM NA STRONACH WWW

Aktualności

Przetrwać wiosenne pylenie

Przetrwać wiosenne pylenie

Wiosna – ukochana pora roku Polaków. Wreszcie można zdjąć ciężkie ubranie, wybrać się na spacer z rodziną w promieniach słońca czy pojeździć na rowerze. Niestety, nie wszyscy cieszą się wiosną – dla alergików ta pora roku jest początkiem kilkumiesięcznej walki z kichaniem,nieżytem nosa i łzawiącymi oczami.

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje z naszego serwisu wpisz swój e-mail.

AktualnościAktualności Pozostałe

Przetrwać wiosenne pylenie

Przetrwać wiosenne pylenie

Wiosna – ukochana pora roku Polaków. Wreszcie można zdjąć ciężkie ubranie, wybrać się na spacer z rodziną w promieniach słońca czy pojeździć na rowerze. Niestety, nie wszyscy cieszą się wiosną – dla alergików ta pora roku jest początkiem kilkumiesięcznej walki z kichaniem,nieżytem nosa i łzawiącymi oczami.
Pierwsza zakwita leszczyna, potem pylą olchy, topole, jeszcze później trawy, a na koniec bylica, która wykańcza alergików fizycznie i psychicznie. Od marca do października wciąż coś kwitnie, pyli i… uczula. Unoszące się w powietrzu drobinki pyłków wywołują alergiczny nieżyt górnych dróg oddechowych. Alergia na pyłki jest często mylona z przeziębieniem.

Przeziębienie czy alergia?

Najczęstszymi objawami potocznie zwanego „kataru siennego” jest zatkany nos, wodnisty wyciek i uciążliwe kichnięcia, które następują po sobie jak serie z karabinu maszynowego: od kilku do kilkunastu razy. Często może pojawić się chrypienie spowodowane podrażnieniem gardła oraz łzawiące, piekące i zaczerwienione oczy. Alergicy skarżą się także na ogólne uczucie zmęczenia, kłopoty z koncentracją,
a czasem nawet na zmiany skórne, takie jak zaczerwieniania czy wysypka.
Mówi się, że alergia jest dziedziczona, jednak niekoniecznie. Lekarze coraz częściej spotykają się z występowaniem uczuleniowych dolegliwości u osób dorosłych, które nigdy wcześniej ich nie miały i nie mają do alergii genetycznych skłonności. Być może wina leży po stronie zwiększającego się zanieczyszczenia środowiska i dużego uczestnictwa środków chemicznych w naszym życiu codziennym. Wykorzystywane
w dużych ilościach detergenty i środki kosmetyczne powodują, że mieszkamy zbyt sterylnie, co jest niedobre, zwłaszcza dla dzieci, które przez to nie są przygotowane na kontakt z alergenami. Badania mówią, że blisko 20 procent Polaków zaczyna kichać, gdy nadchodzi wiosna. Jeśli zaliczasz się do tej grupy, najlepiej udaj się do przychodni. Rozpoznanie alergicznego nieżytu nosa może przeprowadzić lekarz
w oparciu o wywiad, w którym szczególną uwagę zwraca na zbieżność występowania objawów z porą roku lub z ekspozycją na alergeny. Następnie może wykonać testy skórne, które wskażą potencjalnego winowajcę – alergen.

Zwyciężyć z pyłkami

Najskuteczniejszą metodą leczenia alergicznego nieżytu nosa jest unikanie kontaktu
z alergenem – co w praktyce jest bardzo trudne. Najlepiej byłoby zamknąć się
w szczelnym pomieszczeniu na kilka miesięcy, ale łatwiej jest ograniczyć wychodzenie z domu i wietrzenie pokoju, gdy stężenie pyłków w powietrzu jest największe. Pomocne jest również otrzepywanie ubrań po przyjściu do domu albo całkowite przebieranie się. Częste mycie włosów, na których osiadają pyłki albo wyjazd w góry, gdzie powyżej 1000 m n.p.m. stężenie alergenów jest niższe, również może złagodzić objawy uczulenia.
W okresie pylenia alergik nie powinien wybierać się na spacery po łąkach i wyjeżdżać za miasto. Jednakże ciągłe unikanie natury i siedzenie w zamkniętym mieszkaniu może spowodować jeszcze gorsze objawy od uczuleniowego kichania. Rozdrażnienie i depresja wywołana brakiem słońca i ciągłym unikaniem alergenów. Dlatego warto skorzystać z dobrodziejstwa nauki i zażywać lek, który w wygodny sposób poprawi nasze samopoczucie zmniejszając objawy alergii. Claritine SPE to lek, który pomaga w walce z alergią i w pokonywaniu codziennych wyzwań, nie ograniczając przy tym naszych zdolności do prowadzenia pojazdów i koncentracji w trakcie obowiązków służbowych1. Ważne, że ten sprawdzony lek, posiadający wysoki poziom bezpieczeństwa wywołuje skutki uboczne u niewielkiego odsetka pacjentów. Większość osób zażywających Claritine SPE może normalne funkcjonowanie w trakcie całego dnia. Claritine SPE to oryginalny lek przeciwalergiczny, który pozwala alergikom cieszyć się wiosną. Claritine SPE łagodzi uciążliwe objawy alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa, w tym wyciek, kichanie, obrzęk błony śluzowej nosa, a także świąd i pieczenie oczu. Lek ucieszy zapominalskich, gdyż wystarczy przyjmować jedną tabletkę raz na dobę i cieszyć się wiosną przez 24 godziny, bez konieczności sięgania po chusteczkę. Spacer z rodziną na łąkę w okresie pylenia trawy czy bylicy? Dlaczego nie?! Wystarczy zaufać ekspertowi w dziedzinie alergii Claritine SPE.

Panel Klienta


Login:
Hasło:
 

Nowości

Technologia, Wszechstronność, Styl – naczynia kuchenne marki TVS

Technologia, Wszechstronność, Styl – naczynia kuchenne marki TVS

Wybierając naczynia kuchenne zwracamy uwagę na wiele elementów. Przede wszystkim muszą (...)
Baner zarejestruj się

Artykuły

Historia szachów w bardzo dużym skrócie

Historia szachów w bardzo dużym skrócie

Gra zwana szachami powstała w trzecim ćwierćwieczu VI wieku naszej (...)

Top layers