strona główna mapa strony poleć znajomemu
Słowo kluczowe Miejscowość
Województwo


Słowo kluczowe
Kategoria

SZUKAJ FIRM NA STRONACH WWW

Aktualności

Drugie miejsce pod względem najmniejszej liczby skarg

Drugie miejsce pod względem najmniejszej liczby skarg

Ergo Hestia zajmuje drugie miejsce wśród ubezpieczycieli, którzy odnotowali najmniejszą liczbę skarg, składanych do Rzecznika Ubezpieczonych, w stosunku do udziału towarzystwa w rynku.

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje z naszego serwisu wpisz swój e-mail.

AktualnościArtykuły Biznes

Ustawa o NBP znowelizowana

Ustawa o NBP znowelizowana

Sejm znowelizował ustawę o Narodowym Banku Polskim, zmieniając przepisy na wypadek śmierci prezesa banku centralnego. Tymczasem pełniący obowiązki prezydenta marszałek Bronisław Komorowski jest gotów szybko przeprowadzić wybór nowego prezesa NBP.
Zgodnie z przyjętą przez Sejm nowelizacją, przygotowaną przez Platformę Obywatelską, w razie śmierci prezesa Banku Centralnego jego obowiązki na czas wyboru nowego szefa przejmuje wiceprezes NBP. Girzyński: NBP za RPO
- Składam bardzo konkretną propozycję: poparcie przez Platformę kandydatury... czytaj więcej »

Obecnie obowiązki tragicznie zmarłego w katastrofie pod Smoleńskiem Sławomira Skrzypka przejął jego pierwszy zastępca Piotr Wiesiołek. Niektórzy prawnicy uważali jednak, że nie może być on jednocześnie przewodniczącym Rady Polityki Pieniężnej, zwoływać jej posiedzeń ani brać udziału w głosowaniach. Dla unormowania sytuacji zaproponowano nowelizację ustawy. Komorowski szuka prezesa NBP
Bronisław Komorowski uważa, że powołanie Rady Bezpieczeństwa Narodowego... czytaj więcej »

Sejm odrzucił poprawkę PiS, która rozszerzała sytuacje, w których prezesa zastępowałby jego zastępca. Według tej propozycji miało to następować również w czasie choroby i urlopu prezesa. Komorowski: Wybór prezesa NBP bez pośpiechu
Przed siedzibą Narodowego Banku Polskiego znicze, kwiaty, księga... czytaj więcej »

Ostatecznie Sejm jednogłośnie przyjął całość ustawy.

Marszałek: jeśli będzie większość

Marszałek Bronisław Komorowski w porannym wywiadzie dla radia Tok FM stwierdził, że "jeśli znajdzie się dobra kandydatura" na nowego prezesa NBP i "będzie miała szansę na uzyskanie większości", to Sejm powinien jak najszybciej nad nią głosować.

- Na razie została ustabilizowana sytuacja w NBP poprzez likwidację luki prawnej w ustawie, która umacnia pozycję prezesa. Równolegle rozpocząłem rozmowy na temat perspektywy i czasowej, i personalnej wyłonienia już stałego prezesa - powiedział Komorowski.

Jego zdaniem, jeśli kandydat będzie miał szansę na uzyskanie większości, to Sejm powinien jak najszybciej głosować nad wyborem. - Jeżeli okaże się, że jest większość wokół dobrej kandydatury, to poddam ją pod głosowanie w Sejmie jak najwcześniej - podkreślił Komorowski.

Zauważył natomiast, że gdyby dochodziło do sporów w tej sprawie, to szkodziłyby one bankowi centralnemu. - Nie chciałbym ryzykować sytuacji takiej, że ze względu na gorączkę wyborczą nawet najlepsza kandydatura może spotkać się z brakiem większości w Sejmie, to by osłabiało pozycję NBP, a nie umacniało - dodał.


Źródło: tvn24.pl

Panel Klienta


Login:
Hasło:
 

Nowości

Rewolucja w fakturach! NSA uznał, że można je wysyłać mailem

Rewolucja w fakturach! NSA uznał, że można je wysyłać mailem

Zapowiada się na prawdziwą rewolucję jeśli chodzi o metodę dostarczania faktur (...)
Baner zarejestruj się

Artykuły

Ustawa o NBP znowelizowana

Ustawa o NBP znowelizowana

Sejm znowelizował ustawę o Narodowym Banku Polskim, zmieniając przepisy na wypadek (...)

Top layers