strona główna mapa strony poleć znajomemu
Słowo kluczowe Miejscowość
Województwo


Słowo kluczowe
Kategoria

SZUKAJ FIRM NA STRONACH WWW

Aktualności

Rusza budowa kolejnego odcinka autostrady A4

Rusza budowa kolejnego odcinka autostrady A4

W rzeszowskim Oddziale GDDKiA podpisano umowę na budowę ponad 32-kilometrowego odcinka autostrady A4 od W. Dębica Pustynia do W. Rzeszów Zachód. Wykonawcą tej inwestycji będzie firma Budimex S.A. Wartość kontraktu to ponad 1,73 mld zł.

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje z naszego serwisu wpisz swój e-mail.

AktualnościNowości Transport

Najbardziej kompaktowe narzędzia w klasie 10,8 V

Najbardziej kompaktowe narzędzia w klasie 10,8 V

Nowa wiertarko-wkrętarka GSR 10,8-2-LI Professional oraz wkrętarka GSR 10,8-LI Professional firmy Bosch
Nowe narzędzia firmy Bosch dla profesjonalistów (wiertarko-wkrętarka GSR 10,8-2-LI oraz wkrętarka GSR 10,8-LI) charakteryzują się niewielkim rozmiarem, który znacznie ułatwia pracę w miejscach trudno dostępnych oraz gdy wymagane jest trzymanie urządzenia w górze. Obie nowości zasilane są ogniwami litowo-jonowymi z technologią Bosch Premium wydłużającą żywotność akumulatora nawet o 400%. Cechą charakterystyczną narzędzi jest również 2-biegowa przekładnia osiągająca moment obrotowy 30 Nm. Model GSR 10,8-2-LI (w walizace L-BOXX) będzie dostępny od maja, natomiast model GSR 10,8-LI (w kartonie) pojawi się w sprzedaży w czerwcu.

Każdy profesjonalista zainteresowany samodzielnym przetestowaniem możliwości nowej wiertarko-wkrętarki GSR 10,8-2-LI Professional może poprzez stronę www.bosch-pro-team.com przystąpić do programu „Bosch ProTeam” i zgłosić swoją kandydaturę.
Swobodne manewrowanie urządzeniami możliwe jest dzięki ich niewielkim wymiarom: model GSR 10,8-2-LI Professional ma długość 169 mm, a GSR 10,8-LI Professional mierzy 143 mm. Kompaktowość jednak nie jest ich jedyną zaletą. Wydajna, 2-biegowa przekładnia gwarantuje optymalne przeniesienie siły napędu oraz wysoki moment obrotowy dochodzący do 30 Nm. Umożliwia to wkręcanie wkrętów o maks. średnicy 7 mm. Jednak nowe narzędzia Bosch są przeznaczone zwłaszcza do wkręcania małych wkrętów (3,5 x 3,5 mm i 4 x 40 mm) w płytach wiórowych, miękkim i twardym drewnie oraz tworzywie sztucznym.

Komfort pracy
„Wypróbowałem już oba modele nowych wkrętarek Bosch w klasie 10,8 V i muszę przyznać, że w znaczny sposób ułatwiają one moją codzienną pracę. Byłem początkowo nieufny wobec tak małych rozmiarów tej wkrętarki, ale okazała się zaskakująco silna i mogę nią swobodnie wykonać wszystkie prace, które przewidywałem dla tego narzędzia. Istotną cechą narzędzi jest przede wszystkim hamulec silnika, który bezzwłocznie zatrzymuje urządzenie po wkręceniu wkrętu. Zapewnia to dokładność pracy, zwłaszcza w momencie, gdy wkręca się szereg wkrętów pod rząd. Duże ułatwienie pracy, szczególnie w ciemnych i trudno dostępnych zakamarkach, gwarantuje również zintegrowana lampa LED, która doskonale oświetla miejsce pracy.” – mówi Cezary Wiśniewski, właściciel firmy remontowo-budowlanej.

Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa Bosch GSR 10,8-2-LI Professional posiada uchwyt wiertarski 10 mm z systemem Auto-Lock, który umożliwia łatwą wymianę wierteł z chwytem cylindrycznym. Można nimi bez trudu wiercić otwory o maks. średnicy 19 mm, w różnego rodzaju materiałach. Wkrętarka akumulatorowa Bosch GSR 10,8-LI Professional jest natomiast wyposażona w uchwyt uniwersalny, w którym można bez problemu mocować wszystkie popularne wiertła i końcówki wkręcające z chwytem sześciokątnym 1/4".

Akumulator litowo-jonowy Premium
Długą żywotność akumulatora litowo-jonowego Premium zapewnia system elektronicznej ochrony ogniw ECP (Electronic Cell Protection) firmy Bosch. Niezawodnie chroni on akumulator przed przeciążeniem, przegrzaniem i całkowitym rozładowaniem ogniw. Akumulatory nie wykazują przy tym efektu pamięci ani samorozładowania, dzięki czemu są gotowe do użycia nawet po kilku miesiącach przechowywania. W wyposażeniu seryjnym wiertarko-wkrętarek znajduje się 45-minutowa ładowarka. Dzięki technologii szybkiego ładowania Hyper Charge firmy Bosch akumulatory są naładowane w 75 % już po upływie połowy czasu ładowania. W trakcie pracy praktyczny wskaźnik stanu naładowania akumulatora z trzema diodami LED, umieszczony na akumulatorze litowo-jonowym obu urządzeń informuje o dostępnych rezerwach energii.

Bosch ProTeam
Uczestnicy programu Bosch ProTeam mogą bezpłatnie testować nowości z niebieskiej linii elektronarzędzi oraz wymieniać się swoimi doświadczeniami z innymi profesjonalistami. Wśród dostępnych do testowania urządzeń znajduje się również wiertarko-wkrętarka Bosch GSR 10,8-2-LI Professional. Każdy, kto chciałby poznać jej innowacyjne właściwości, może w dniach od 15 maja 2010 do 31 lipca 2010 zgłosić się na stronie www.bosch-pro-team.com do testu praktycznego tej wiertarko-wkrętarki. Na stronie programu zamieszczony jest również dokładny regulamin programu.

Panel Klienta


Login:
Hasło:
 

Nowości

Najbardziej kompaktowe narzędzia w klasie 10,8 V

Najbardziej kompaktowe narzędzia w klasie 10,8 V

Nowa wiertarko-wkrętarka GSR 10,8-2-LI Professional oraz wkrętarka GSR 10,8-LI Professional (...)
Baner zarejestruj się

Artykuły

Polskie firmy sięgają po sprawdzone metody

Polskie firmy sięgają po sprawdzone metody

Podejście lean manufacturing, które polega na poszukiwaniu strat w organizacji procesu (...)

Top layers